01.03.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
AS Monaco vs PSG
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.1min.
13.25 X3.80 22.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lucas: Byłem o krok od United. Zawsze będę wdzięczny PSG

Choć od stycznia obecnego roku Lucas Moura jest już zawodnikiem Tottenhamu, to poprzednie 5 lat spędził reprezentujący barwy Paris Saint-Germain. Zanim jednak Brazylijczyk pojawił się w stolicy Francji, zdołał wyrobić już swoją markę na boiskach rodzimej Serie A. Wówczas do walki o zawodnika włączyło się kilka europejskich potęg.

Początkowo wszystko wskazywało na walkę pomiędzy Interem Mediolan a Manchesterem United. Ostatecznie to Czerwone Diabły miały rzekomo dogadać się z agentem zawodnika i zaaranżować spotkaniu w celu ustalenia szczegółów umowy. Wtedy zgłosił się jednak Leonardo (ówczesny dyrektor od spraw sportowych w PSG), który zaproponował Lucasowi przeprowadzkę do Paryża. Sam zawodnik przyznaje, że wizja gry z kilkoma Brazylijczykami przekonała go co do końcowego wyboru.

– „Wszystko było już uzgodnione [transfer do United], ale wtedy w ostatnich minutach zadzwonił Leonardo, który wtajemniczył mnie w ambitny projekt. PSG kupowało zawodników wysokiej klasy, było tam również kilku Brazylijczyków.”

– „Wybrałem PSG, głównie ze względu na to, iż ,myślałem, że aklimatyzacja pośród rodaków będzie łatwiejsza. Nie była to łatwa decyzja, ale spędziłem w Paryżu pięć wspaniałych lat i rozwinąłem się tam zarówno jako zawodnik, jak i człowiek. Zawsze będę wdzięczny PSG.


Share

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

One Comment

  1. Bee! Reply

    Czyli euforia po odejściu do Tottenhamu, i teksty o tym, że PSG jest mniejszym klubem niż koguty, już nie jest aktualny? Jednak w PSG nie było tak źle…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *