25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.23godz.7min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Al-Khelaifi: „Neymar i Mbappé zostają”

Paris Saint-Germain w ramach podpisania nowej umowy sponsorskiej z AccorHotels zorganizowało konferencję prasową.

Po zakończeniu prezentacji prezydent klubu – Nasser Al-Khelaïfi udzielił wywiadu francuskiemu dziennikowi „Le Parisien” poruszając w nim kilka interesujących kwestii. Poniżej prezentujemy przetłumaczoną wersję.

Le Parisien: Czy ta umowa zrekompensuje utratę dochodów związaną z zakończeniem obecnej umowy z Qatar Tourism Authority (od listopada ubiegłego roku zmieniono nazwę na National Tourism Council – przyp. red.):

Nasser Al-Khelaïfi: „Naszym celem jest zwiększenie dochodów klubu. W tym sezonie podpisaliśmy trzynaście nowych umów. To normalne, że chcemy przyciągnąć nowych sponsorów, takich jak Accor. To wspaniałe partnerstwo dla nas i będziemy nadal szukać innych.”

LP: Przy okazji, czy potwierdzisz, że UEFA nie zezwoliła Wam na odnowienie tej umowy z QTA – Waszym głównym partnerem do tej pory?

NA-K: „Nie, niekoniecznie jest to koniec umowy z QTA. Całkiem możliwe, że przedłużymy tę umowę, ale być może na innych warunkach. Nie ma przepisów, które zabraniają nam podpisania tej umowy. Jeśli Katar jest na wszystkich naszych billboardach, lecimy tam, aby go promować. To ma swoją wartość i nie jest za darmo.”

LP: Jakie są kolejne obszary rozwoju Waszych zasobów finansowych:

NA-K: „Jest jeszcze wiele do zrobienia. Pracujemy nad prawami do nadawania nazw w nowym centrum szkoleniowym. Możemy znaleźć innych sponsorów.”

LP: Czy nazewnictwo Parc des Princes jest poważnym obszarem dyskusji?

NA-K: „Dlaczego nie? To jest temat, nad którym się zastanawiamy. Wszystkie kluby mają dziś nazwę.”

LP: W jaki sposób ta umowa przybliża Was do zobowiązań finansowych w zakresie FFP:

NA-K: „Porozumienie, które dziś podpisaliśmy z Accor jest dobre dla nas, oczywiście, ale nie martwimy się tym wcale. Zawsze szanowaliśmy zasady FFP. Jesteśmy bardzo przejrzyści. UEFA zawsze była mile widziana w Paris-Saint-Germain w celu zbadania, przeprowadzenia śledztwa.”

LP: Czasami trzeba sprzedawać piłkarzy, aby pozostać w zgodzie z FFP. Możesz powiedzieć, czy Neymar i Mbappé w 100% pozostaną w PSG?

NA-K: „Nie, to nie jest na 100%, ale na 2000%. Zostaną w Paryżu. Wiele mediów, zwłaszcza we Francji, twierdzi, że trzeba sprzedać Neymara lub Kyliana. Chcę powiedzieć, że Kylian i Neymar zostaną tutaj.”

LP: Czy macie zasoby na rekrutowanie nowych, klasowych zawodników w następnym oknie transferowym?

NA-K: „Tak, oczywiście. Chcemy kupować pozostając w ramach zasad FFP. Jesteśmy pewni siebie. Mamy środki do rekrutacji.”

LP: W zeszłym tygodniu spotkałeś się z Arsènem Wengerem w Katarze. Czy on mógłby w najbliższym czasie odegrać jakąś rolę w PSG?

NA-K: „Jestem zmęczony odpowiadaniem na tego typu pytania. Mam bardzo dobre stosunki z Arsènem. Jesteśmy w bliskich kontaktach, znam go od dawna. On jest wspaniałym menedżerem i trenerem. Ma bardzo dużą wiedzę na temat piłki nożnej, ale mamy dyrektora sportowego, Antero Henrique, który ma nasze pełne zaufanie. Słyszałem, że media ciągle mówią, że Arsène przyjdzie, aby podjąć tę pracę. To zbyt wiele. Pracujmy, proszę. Antero wykonuje bardzo dobrą pracę. Będzie ją kontynuował. Zostaje z nami.”

LP: Antero Henrique będzie nadal w PSG w przyszłym sezonie?

NA-K: „Tak, na pewno.”

LP: Zatem nie ma projektu z Arsènem Wengerem?

NA-K: „Nie.”


Share

https://twitter.com/ErykPSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *