31.07.2022, g. 19:45
Superpuchar Francji
PSG vs Nantes
Do meczu pozostało:
34dn.5godz.6min.
11.37 X5.10 27.90 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Accor nowym sponsorem PSG

Dzisiejszego dnia Paris Saint-Germain podpisało umowę sponsorską z francuską firmą świadczącą usługi hotelarskie – AccorHotels. Oznacza to, że 13-letnie partnerstwo z Emirates Airline dobiegło końca.

Od następnego sezonu na trykotach „Les Parisien” widnieć będzie logo All. Dyrektorem generalnym koncernu jest były prezydent PSGSébastien Bazin. Umowa została podpisana na trzy lata z możliwością przedłużenia jej o trzy kolejne. Według wielu mediów jest to jedna z czterech najbardziej lukratywnych kontraktów sponsorskich w świecie footballu. Spekuluje się, że klub zarobi z tego tytułu rocznie od 52-60 mln euro. To ponad dwukrotnie więcej niż kwota, którą gwarantowała wcześniejsza umowa z Fly Emirates (25 M €).

Liderem w tej klasyfikacji jest Real Madryt, który otrzymuje od w/w arabskich linii lotniczych 70 M €. Tuż za Hiszpanami plasuje się Manchester United z 68 M € , które otrzymują od Chevroleta. Na trzecim miejscu znajduje się Barcelona z kontraktem w wysokości 55 M € podpisanym z japońską firmą – Rakuten.


Share

https://twitter.com/ErykPSG

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.