25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.7godz.1min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Mattéo Guendouzi powróci do Paryża?

Wraz z końcem czerwca 2014 roku 15-letni wówczas Mattéo Guendouzi opuścił młodzieżowy zespół Paris Saint-Germain, a następnie zasilił szeregi FC Lorient U19. Po nieco ponad 4 latach spędzonych w Bretanii Francuz przeniósł się do Arsenalu, gdzie występuje po dziś dzień. Dzienniki sportowe z Wysp Brytyjskich informują jednak, iż Guendouzi może już wkrótce powrócić do Paryża.

Mattéo ma za sobą niezwykle udany sezon w barwach Kanonierów. W ciągu paru ostatnich miesięcy udało mu się wkupić łaski Unai’a Emery’ego i wystąpić w aż 33 spotkaniach, z kolei jego wartość wzrosła niemalże kilkunastokrotnie. Choć obecnie cenę potencjalnego transferu szacuje się na 20 milionów €, analitycy twierdzą, iż chętny na usługi Guendouzi’ego musiałby uiścić kwotę oscylującą w granicach 80 milionów.

W związku z przeszłością związaną z Les Parisiens, a także swoim pochodzeniem (19-latek urodził się w Poissy, mieścinie znajdującej się kilkanaście kilometrów od Paryża) wiele mówi się o jego potencjalnym powrocie do rodzimej ligi. Mattéo jest środkowym pomocnikiem, a w obliczu problemów z obsadzeniem środkowej linii w PSG mógłby okazać się bezcennym wzmocnieniem.


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *