16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.52min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Okocha: Zwycięstwo LM przez PSG to tylko kwestia czasu

Choć pieniądze katarskich inwestorów pomogły Paris Saint-Germain
zbliżyć się do europejskiej czołówki, projekt ten naraził klub na falę krytyki i nienawiści ze strony sympatyków innych zespołów. Nie zmienia to jednak faktu, iż aktualny Mistrz Francji jest wymieniany wśród potencjalnych kandydatów do triumfu w rozgrywkach Champions League.

Podobnego zdania jest były zawodnik Paris Saint-Germain, Eintrachtu Frankfurt czy Boltonu – Jay-Jay Okocha. 45-letni Nigeryjczyk, który w 1998 roku trafił do Paryża z Fenerbahçe SK za rekordowe na ówczesne czasy 12,4 milionów €, w udzielonym na łamach serwisu Goal wywiadzie przyznał, iż w jego mniemaniu zwycięstwo Ligi Mistrzów przez Les Parisiens jest tylko kwestią czasu.

– „Nie mam wątpliwości, że w pewnym momencie [PSG] wygra Ligę Mistrzów, to tylko kwestia czasu.”

– „Mówię to nie tylko ze względu na to, iż jestem ich byłym zawodnikiem, ale też wielkim fanem tego zespołu, więc również wywołuję na nich presję, by spróbować zatriumfować w LM, bo wierzę, że jest to jedyna rzecz, której temu klubowi brakuje.”

– „Kiedy już wygrają ją raz, wydaję mi się, że kolejne przyjdą dużo łatwiej.” – dodał Okocha.

Nigeryjczyk wypowiedział się również na temat nadchodzącego spotkania z Manchesterem United, w którym to Paris Saint-Germain będzie musiał radzić sobie bez swojej gwiazdy w postaci Neymara.

– „Oczywiście jako kibic chciałbym zobaczyć go w akcji, ale PSG ma wiele świetnych zawodników, a kontuzje czasem się zdarzają. Oczekujemy, że pozostali zawodnicy zrobią swoją robotę. Nie mam wątpliwości, że reszta graczy da radę.”


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *