Nabil Fekir: Gra przeciwko PSG jest jak mecz w Lidze Mistrzów.

Nadchodzące starcie Olympique Lyonu z Paris Saint-Germain będzie bezpośrednią konfrontacją jedynych francuskich zespołów, które wciąż liczą się w walce o tytuł Champions League. Obie ekipy z pewnością myślami są już przy 1/8 finału tych rozgrywek, bowiem czekają tam na nich niezwykle wymagający przeciwnicy.

Zanim jednak OL i PSG wejdą na arenę międzynarodową, czeka ich jeszcze kilka spotkań na rodzimym podwórku. Jeden z najlepszych strzelców Les Gones, Nabil Fekir odpowiedział na kilka pytań dotyczących najbliższego pojedynku z Mistrzem Francji.

• OL-PSG: Test przed meczem z Barcą?
– “Do każdego meczu podchodzimy osobno. Wszyscy zawodnicy myślą o Barcelonie, ale przed tym starciem mamy do rozegrania kilka spotkań. Gra przeciwko PSG jest jak mecz w Lidze Mistrzów. Wszyscy znamy ich umiejętności, ale jesteśmy na to przygotowani. Spodziewamy się trudnego meczu tak jak z resztą za każdym razem. To będzie dobry test przed pojedynkiem z Barceloną.”

• Pierwsze spotkanie [0-5]
– “To przykre wspomnienie, bo naprawdę chciałem wtedy zagrać, ale przedmeczowa kontuzja wykluczyła mnie z gry. Był to trudny mecz, ale również wyjątkowy, bo sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Wynik [5-0] boli, ale musimy iść do przodu. Następne spotkanie będzie inne. Możemy z nimi wygrać, już to robiliśmy.”

• Odpowiedni moment na mecz z PSG?
– “PSG jest wielkim zespołem, który wygrywa tytuły co roku. Nie wiem, czy jest lepszy moment na grę z nimi, ale wiemy, że myślą o Manchesterze United. Absencja Neymara działa na naszą korzyść, ale nie tylko on się liczy – nawet jeśli w mojej opinii jest ich najlepszym zawodnikiem.”

• Mecz u siebie
– “Granie u siebie jest inne, fani dają nam siłę… Mam nadzieję, że niedzielny mecz będzie początkiem serii świetnych spotkań przed własną publicznością.”

• Rzucić kontuzje w niepamięć
– “Czuję się dobrze. Na początku sezonu miałem nieco problemów fizycznych, ale ale teraz czuję się lepiej. Ciężko pracowałem na treningach z fizjoterapeutami, by powrócić silnym.”


Share

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *