17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.20min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Paredes: Jestem gotowy do gry.

Świeżo upieczony nabytek Paris Saint-Germain, Leonardo Paredes odpowiedział na kilka zadanych mu przez dziennikarzy pytań. Argentyńczyk przyznaje, iż mimo lekkiego poddenerwowania oraz stresu, nie może doczekać się występu w barwach Mistrza Francji.

Przypominamy, że transfer Paredesa z Zenitu St. Petersburg do Paris Saint-Germain został dopięty dziś w okolicach południa. Koszt wykupu szacuje się na około 47 milionów €.
• Bienvuene Leonardo! Jak to jest zostać zawodnikiem Paris Saint-Germain?
– „Cieszę się, że w końcu jestem w Paryżu. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą gry w Paris Saint-Germain. To wielki klub. Skład jest doskonały i ma spore ambicje, sam trener chciał, bym tu trafił. Wszystko to pomogło mi podjąć decyzję.”

• W jakiej jesteś formie fizycznej? Jesteś gotowy do gry?
– „Trenowałem z moim poprzednim zespołem, więc jestem gotowy do gry. Znam historię Paris Saint-Germain, byli tu wielcy gracze, ci, którzy występują obecnie, wliczając Angela Di Marię, który zdążył już powiedzieć mi wiele na temat klubu i miasta.”

• Możesz powiedzieć nam co nieco na temat swojego stylu gry?
– „Nie łatwo jest mówić o sobie. Mam nadzieję, że wszyscy zobaczycie mój styl gry w pierwszym spotkaniu. Przybyłem do Europy jako „10-tka”, ale po pierwszym sezonie mój trener w Empoli nieco mnie cofnął. Na tej pozycji czuję się komfortowo.”


• Nie możesz doczekać się ujrzenia centrum treningowego, stadionu i nowych partnerów z zespołu?
– „Jestem niecierpliwy, a jednocześnie lekko poddenerwowany. Wszystkie te rozmowy na temat mojego transferu sprawiają, iż jak najszybciej chcę zagrać. Nie mogę doczekać się wyjścia na murawę z moimi kolegami i bycia dostępnym dla trenera. Właśnie podpisałem umowę z jednym z największych klubów na świecie, więc chcę pokazać wszystkim moje umiejętności i mam nadzieję, że będę w stanie sprostać oczekiwaniom.”

• Co wiesz o francuskim futbolu?
– „Wiem, że jest to bardzo dobra liga, z wieloma kontaktami fizycznymi i wyzwaniami. Nie mogę doczekać się gry. Dam z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i w meczach, by osiągnąć sukces.”


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *