24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.0min.
16.50 X4.75 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago Silva: Wszyscy mamy ten sam głód zwycięstwa.

Już za niespełna czternaście godzin rozpocznie się bezpośrednie starcie pomiędzy liderem francuskiej ekstraklasy, Paris Saint-Germain a plasującym się na dziesiątym miejscu Stade Rennes.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra odpowiedzi na kilka pytań dziennikarzy udzielił 34-letni kapitan Les Parisiens, Thiago Silva. Brazylijczyk wciąż pozostaje kluczowym elementem układanki Thomasa Tuchela.
• Forma Thiago
– „Wiem, że trener powiedział, że czuję się dobrze w tym systemie. Zgadzam się z nim. Podoba mi się gra, którą kreujemy i mentalność, jaką posiadamy. Myślę, że wysokie morale w zespole są bardzo ważne. Jestem zadowolony z obecnego sezonu w mojego wykonaniu, ale do końca jeszcze daleko. Mam nadzieję, że będę w stanie kontynuować to, co robię i pomóc drużynie wygrać więcej tytułów.”

• Marco i Neymar
– „Jeśli nie będą oni dostępni w nadchodzących spotkaniach, wiemy, że trener znajdzie rozwiązanie. Mamy utalentowany i solidny skład, który chce grać dla tego szkoleniowca. Wszyscy zawodnicy są w stanie dać z siebie 100% dla klubu. Każdy jest wyjątkowy, ze swoimi własnymi umiejętnościami, ale wszyscy mamy ten sam cel, ten sam głód zwycięstwa.”

• Druga połowa sezonu
– „Przed nami wiele nadchodzących spotkań. Nie możemy doczekać się zarówno ich, jak i wygrywania tytułów. Początek roku jest najtrudniejszym okresem, bo zawsze dręczą cię jakieś drobne urazy. Musisz po prostu dać z siebie wszystko, by dalej wygrywać. Za sobą mamy bardzo inteligentny sztab szkoleniowy, który potrafi pomóc nam wygrać każdy mecz, nawet bez Marco czy Ney’a. Wszyscy są gotowi do gry.”

• Mecz z Rennes
– „W niedziele musimy przesłać światu wiadomość i pokazać, iż jesteśmy bardzo silni i solidni, jako drużyna, mentalnie, fizycznie i pod względem naszej gry. Wszyscy są gotowi, by dostosować się do potrzeb – jeśli trener potrzebuje nas na jakiekolwiek pozycji, pokażemy, co potrafimy.”


Share

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

One Comment

  1. vandam Reply

    Jak Tuchel zdołał postawić psychikę Silvy na nogi to pokazuje to jak dobrze zarządza tą drużyną i moralami w zespole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *