26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.27min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Thomas Tuchel: Jestem trochę nerwowy

Dzisiejszego dnia o godzinie 21:05 Paris Saint-Germain zmierzy się z
Guingamp w ramach Pucharu Ligi. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której szkoleniowiec PSG – Thomas Tuchel odpowiadał na pytania dziennikarzy. Oto, co miał do powiedzenia:

  • Dostępność kadry

-„Myślę, że wszyscy są dostępni poza Kimpembe. Czuje lekki ból w pachwinie, więc musimy poczekać kilka dni. Jeszcze nie zdecydowałem, który bramkarz zagra. Muszę porozmawiać z Gigim, Alphonso i Spino, naszym trenerem bramkarzy.”

  • Przeciwnik

-„Guingamp zmieniło kilka rzeczy. Przede wszystkim trenera. Na sześć meczów wygrali ostatnie trzy. Dzięki temu zdobyli pewność siebie i poprawili obronną grę. Dlatego czekam nas pojedynek z bardzo zwartym i dobrze zorganizowanym zespołem w defensywnie. I to jest nasze wyzwanie, aby grać z pasją, aby grać szybko i grać swój mecz. Skupiamy się na nas, bo to zespół z wieloma szybkimi zawodnikami. Mieliśmy wiele problemów w naszym ostatnim pojedynku z nimi. Thuram jest ich kluczowym graczem. Mają wielu bardzo szybkich piłkarzy dobrze grających w pojedynkach 1 na 1, dlatego musimy być na miejscu w każdej sytuacji. Zagramy z ufnością i głodem zwycięstwa.”

  • Lassana Diarra i wzmocnienia

-„Znacie sytuację. Ubiegłego lata szukaliśmy zawodnika na pozycję numer 6, ale go nie znaleźliśmy. Teraz jest zima i sytuacja z Lassą nie jest jeszcze wynegocjowana lub ustalona w 100% między nim a klubem, ale nie jest on z nami w treningu. Brakuje nam również Adriena, więc potrzeba nam nawet dwóch defensywnych pomocników. W związku z tym, można pomyśleć, że jestem trochę nerwowy.”

  • Neymar, jego stan, aklimatyzacja i koncentracja, w jakiej nigdy nie był

-„Muszę porozmawiać z Neyem o tym, czy musi grać w każdym meczu, czy nie. Wraca w dobrej formy. Ma dobry stan umysłu, jak widzieliśmy, nawet jeśli nie jest jeszcze w 100% gotowy. Mogliśmy zobaczyć z Pontivy, że chciał zagrać 90 minut. Sądzimy, że mógłby wystąpić w trzech spotkaniach: Pontivy, Guingamp, Amiens. Potem będziemy musieli zobaczyć, kto będzie w stanie grać, ale z pewnością nie wyjdziemy poza obręb tych trzech starć. W przypadku Neya muszę wziąć na siebie odpowiedzialność. Mamy nadzieję, że za kilka dni i w najbliższych tygodniach będzie w swojej optymalnej formie, ponieważ jest to nasz kluczowy gracz, który robi różnicę. Czuję, że jest bardzo szczęśliwy. Jest bardzo profesjonalny i decydujący w naszej grze, kiedy oglądamy nasze mecze. Myślę, że czuje się dobrze tutaj w szatni, jak i na boisku. Jest zdyscyplinowany, dużo trenuje. Mam wrażenie, że chce pokazać, że jest liderem dla nas, dla PSG. To dobra wiadomość.”

  • Powrót Layvina Kurzawy

-„Nie oczekiwałem wiele od Layvina, ponieważ powrócił do zdrowia po długiej kontuzji, a to nie jest łatwe. Nie grał z nami jeszcze w tym sezonie. Trudno mu znaleźć rytm i automatyzmy. Ważne, żeby odzyskał pewność siebie i ciężko pracował. Ma wiele zalet. Musi odzyskać pewność siebie.”

-„Tak, oni są zawsze gotowi do gry, ale nie wiem, czy wystąpią przeciwko
Guingamp, ponieważ wrócili 2 dni temu. Porozmawiam z nimi, ale wydaje się to skomplikowane, aby z nich skorzystać. Lepiej jest dysponować piłkarzami już obecnymi. Jeśli ich zapytam, oni będą chcieli grać, ale musimy zarządzać naszą kadrą w jak najlepszy sposób i chronić ich przed kontuzjami w świetle późniejszych meczów. Chcę, aby wszyscy zawodnicy w tym tygodniu i w Doha byli gotowi na przyszłość.”

  • Relacja z dziennikarzami

-„W ogóle nie czytam prasy. Pracuję tu codziennie i wiem, co się dzieje w klubie. Wolę czytać książki. Nasze relacje z mediami są dobre i profesjonalne. To część mojej pracy, mimo że nie jest to moja ulubione zajęcie, więc czasami udaję, że nie rozumiem, bo to łatwiejsze niż w Dortmundzie (śmiech).”

  • Ciężki terminarz i młodzieżówka

-„To bardzo skomplikowana faza, chcemy wygrać każdy mecz w każdych rozgrywkach. Ta seria spotkań nie jest dla mnie fazą przygotowania do pojedynku z Manchesterem United. Każde starcie jest ważne i musimy znaleźć rozwiązania w trakcie jak i po meczu. Tak więc młodzi z akademii muszą zasłużyć na swoje miejsce w PSG. Poziom i cele są bardzo wysokie, więc jako trener muszę korzystać z zasłużonych graczy na treningach. Potrzebujemy wszystkich.”


Share

https://twitter.com/ErykPSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *