2dn.9godz.54min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sensacja na PdP. Paris Saint-Germain odpada z Coupe de la Ligue.

W ćwierćfinałowym starciu Coupe de la Ligue na Parc des Princes Paris Saint-Germain uległ niżej notowanemu EA Guingamp 1:2. W drugiej połowie spotkania arbiter główny podyktował aż trzy jedenastki dla przyjezdnych.

Paryżanie od pierwszych minut gry starali się rozmontować defensywę podopiecznych Jocelyna Gourvenneca. Swojego szczęścia po strzale z rzutu wolnego próbował Neymar, z kolei chwilę później Kylian Mbappé, obaj byli jednak nieskuteczni.

W 21′ minucie wspomniany Neymar świetnym podaniem uruchomił wyjątkowo aktywnego od samego początku Moussę Diaby’ego, lecz 19-latek nie wykorzystał tej okazji. 10-osobowa linia defensywa gości kończyła się na 30 metrze, wobec czego Le Parisiens nie byli w stanie skutecznie się przebić.

W przerwie Thomas Tuchel zdecydował się wprowadzić Marco Verrattiego i Edinsona Cavaniego, którzy nie mieli zamiaru próżnować i od samego początku rzucili się do ataku. Już po 60 sekundach gry przed stuprocentową okazją stanął El Matador, lecz futbolówka po jego strzale głową poszybowała wprost w bramkarza.

W 59′ minucie spotkania sędzia główny podyktował pierwszy rzut karny dla Guingamp, którą sprokurował Thomas Meunier po faulu na Ludovicu Blasie. Jedenastkę w fatalny sposób przestrzelił jednak Marcus Thuram.

Chwilę później było już 1:0. Z piłką na wysokości środka boiska znalazł się Julian Draxler, który obsłużył podaniem wybiegającego z prawej strony Meuniera. Belg bez chwili zastanowienia dośrodkował futbolówkę w pole karne, dzięki czemu zamykający akcję Neymar był w stanie strzałem głową dać gospodarzom prowadzenie.

Paryżanie nie zamierzali spocząć na laurach i wciąż atakowali, lecz kwadrans po pierwszym trafieniu sędzia podyktował drugą jedenastkę dla przyjezdnych. Tym razem do piłki podszedł Yeni Atito N’Gbakoto, który pewnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Wraz z upływem minut wszystko wskazywało na to, iż będziemy świadkami dogrywki. Sytuacja zmieniła się jednak jak w kalejdoskopie, bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ponownie wskazał na wapno. Do jedenastki raz jeszcze podszedł Thuram, który tym razem, mimo wyczucia intencji strzelającego przez Aréolę, nie pomylił się i wyprowadził Guingamp na prowadzenie, którego goście nie wypuścili już z rąk.

Paris Saint-Germain odpada z Pucharu Ligi Francuskiej, tracąc tym samym szansę na szósty z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

Paris Saint-Germain – EA Guingamp 1:2 (0:0)
1:0 – 63′ Neymar
1:1 – 81′ N’Gbakoto (k.)
1:2 – 90+3′ Thuram (k.)

Paris Saint-Germain: Aréola – Kehrer, Thiago Silva (c), BernatMeunier, Marquinhos (46′ Verratti), Draxler (74′ Alves), Diaby – Di Maria (46′ Cavani), NeymarMbappé

EA Guingamp: Johnsson – Rebocho, Traore, Eboa Eboa, Kerbrat – Phiri, Blas (74′ Didot) – Coco (90+4′ Rodelin), Deaux, Thuram – Mendy (72′ N’Gbakoto)

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.