28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.31min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Ogromny wpływ Tuchela na Neymara

Wraz z rozwojem trwającego obecnie sezonu ucichły plotki mówiące o potencjalnym powrocie Neymara do Barcelony, czy też przenosinach do Realu Madryt. Zdaniem zagranicznych mediów to szkoleniowiec Mistrza Francji, Thomas Tuchel pozytywnie wpłynął na samopoczucie Brazylijczyka, który czuje się szczęśliwy w Paryżu.

Neymar dołączył do Paris Saint-Germain w sierpniu 2017 roku za rekordowe 222 miliony €. Ruch ten od samego początku stał się celem krytyków z całego świata, lecz statystyki jak na dłoni pokazują, jak wiele 26-latek wniósł do gry Le Parisiens.

Przed jutrzejszym spotkaniem Coupe de la Ligue z Guingamp Thomas Tuchel w ciepłych słowach wypowiedział się o Brazylijczyku. Jego zdaniem Neymar dobrze czuje się w Paryżu, a plotki mówiące o jego ponownych przenosinach to zwykłe banialuki.

– „Myślę, że czuje się tu dobrze, zarówno w szatni, jak i na murawie. Jest zdyscyplinowany, robi wiele podczas gry. Widzieliście jego statystyki i to, co robi na treningu.”

– „Jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Mam wrażenie, że chce pokazać nam, że jest w stanie być liderem PSG, a dla nas to świetne, bo koniec końców jest jednym z najlepszych piłkarzy świata.”

– „Rozmawiałem z Neymarem, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście dobrym pomysłem jest, by grał w każdym meczu. Przeciwko Pontivy wrócił do formy z dobrym nastrojem i chciał grać 90 minut.”

– „Teraz jednak musimy oszczędzać jego czas gry. Jeżeli chodzi o Neymara, to muszę być odpowiedzialny, bo jeśli to zależałoby od niego, grałby w każdym meczu. Dobrze, że wrócił wcześniej, w dodatku z takim nastawieniem i że nie wybiera sobie meczów. Oczekuję, że w ciągu kilku tygodni ponownie będzie grał na swoich 100 procentach, bo jest kluczowym graczem, który robi różnicę.”

Wiele mówi się o wewnętrznych zmianach w klubie, które zostały wywołane zmianą na stanowisku trenera. Jeśli ma to spowodować, iż Neymar będzie zadowolony z obecnego stanu rzeczy i będzie wykorzystywał swój potencjał w pełni, nikt nie będzie narzekał decyzję o zaufaniu Tuchelowi.


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *