09.12.2023, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Nantes
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.22min.
11.25 X7.00 210.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thomas Tuchel: To nie jest po prostu kolejny mecz

Już dziś o godzinie 20:45 Paris Saint-Germain zmierzy się z Pontivy w ramach 1/32 finału Pucharu Francji. Na nieco ponad 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra szkoleniowiec Mistrza Francji, Thomas Tuchel udzielił odpowiedzi na kilka pytań dziennikarzy.

● Powrót do treningów

„Powróciliśmy do treningów dopiero wczoraj [piątek]. To trochę późno, ale zawodnicy musieli odpocząć. Wszyscy cieszą się z powrotu do pracy. Przygotowujemy się całkowicie do meczu Pucharu Francji z Pontivy, bo dla klubu są to ważne rozgrywki.”


● Wciąż niepełny skład

„Pewni zawodnicy nie powrócą do treningów aż do poniedziałku. To decyzja, którą podjąłem razem z nimi. Myślę tutaj w szczególności o Marquinhosie i Cavanim, którzy byli bardzo często wykorzystywani w pierwszej połowie sezonu. Di Marii i Verrattiego zabraknie ze względu na osobiste problemy. Gracze trenowali podczas przerwy zimowej. Nie są gotowi na 100%, ale musimy wykorzystać każdą sesję treningową i każdy mecz, by przygotować się i nabrać rozpędu na początku roku. Przed nami bardzo napięty terminarz.”

● 1/32 finału Pucharu Francji przeciwko Pontivy

„Bardzo trudno jest przygotować się do tego typu spotkań. Od momentu losowania nie rozegrali żadnego spotkania. Znalezienie nagrania wideo gry Ponvity jest problematyczne. Jesteśmy faworytami i chcemy wygrać. To nie jest po prostu kolejny mecz. Oczekuję od zawodników, że zagrają z intensywnością i rygorem, by dojść do następnej rundy.”

● Kurzawa, Neymar Jr i Thiago Silva

„Layvin jest gotowy. Trenował wiele z zespołem. Był na ławce przeciwko Orleans, ale wówczas nie był jeszcze odpowiednio przygotowany. Neymar i Thiago Silva są również brani pod uwagę, jeśli chodzi o miejsce na murawie przeciwko Ponvity.”

● Napięty terminarz

„Nie możemy skupiać się teraz na Manchesterze United. Dzisiaj przygotowujemy się na mecz z Ponvity. Chcemy brnąć do przodu krok po kroku i odnaleźć ducha zespołu, zanim skupimy się na United. Powiedziałem to już wcześniej: przed nami wiele meczów. Musimy dobrze zarządzać graczami i unikać kontuzji.”


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *