21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.29min.
11.45 X5.00 26.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Heidel o negocjacjach z PSG przy transferze Kehrera

W letnim oknie transferowym absolutnym priorytetem dla Paris Saint-Germain było pozyskanie środkowego obrońcy. Niespodziewanie do Paryża trafił Thilo Kehrer za kwotę 37-milionów euro, co spotkało się z krytyką wielu ekspertów.

Wszystko dlatego, iż 22-letni Niemiec nie tylko nie był pierwszoplanową postacią Schalke, ale również z powodu faktu, iż wiązał go jedynie roczny kontrakt. Rąbka tajemnicy na łamach „L’Equipe” w przedmiocie negocjacji uchylił dyrektor sportowy niemieckiego klubu, Christian Heidel.

Cały czas powtarzałem PSG: bez znaczenia jest to, iż posiadał roczny kontrakt, najważniejsze były jego piłkarskie cechy. Nie chcieliśmy otrzymać kwoty odpowiadającej jego obecnej wartości – ale wartości, którą może osiągnąć.

PSG również uważało, że Thilo za kilka lat będzie wart 50, 60, czy 70 milionów euro. Myślę zatem, że to była cena rynkowa. Negocjacje trwały cztery tygodnie. Zrozumiałem, kiedy Antero odmówił, ale wtedy powiedziałem, że w takim razie Kehrer zostaje z nami.

Jestem przekonany, że ma wszystko, aby zostać się czołowym środkowym obrońcą na świecie.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

3 Comments

  1. kuba_psg Reply

    Tylko pogratulować temu panu umiejętności biznesowych 🙂 Na tę chwilę Kehrer nie jest w niczym lepszy niż Kimpembe czy Nsoki, ale wiadomo, za 5 lat to hoho, powalczy o Złotą Piłkę 😉

  2. DonPatrizio Post author Reply

    To mi się wydaje mimo wszystko dość naturalne. Mbappe też nie kosztował takiej kasy z uwagi na fakt, że już wtedy był dobry, tylko na to jaki potencjał prezentował. No i wiek determinuje „dłuższą przydatność”.

  3. kuba_psg Reply

    Mimo wszystko wolałbym żeby kupili jakiegoś przypakowanego obrońcę o wzroście powyżej 190, a nie kolejnego „Marquinhosa”. Nasza obrona najlepiej wyglądała kiedy tworzyli ją Silva i Alex bo oni się wzajemnie uzupełniali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *