21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.30min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Największe forum Paris Saint Germain w Polsce

Podstawowy skład na...
 
Notifications
Clear all

Podstawowy skład na mecze w Lidze Mistrzów?

2 Posty
2 Users
0 Likes
2,258 Widok
Matias
(@matias)
Active Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 6
Topic starter  

Jak wyobrażacie sobie wyjściowy skład PSG na najważniejsze mecze w LM gdy wszyscy zawodnicy będą dostępni? Spotkanie z Realem pokazało że zespół świetnie czuje się w ustawieniu 4-3-3. Dzięki obecności Marquinhos na 6 i Gueye operującym na połowie rywala potrafiliśmy zakładać wysoki skuteczny pressing. Dzięki temu że środek pola był defensywny Bernat i Meunier mogli częściej podłączać się do akcji a wiemy jak przydatni są w ofensywie. I teraz pytanie - jak zestawić optymalny skład gdy wrócą Neymar i Mbappe? W obecnej dyspozycji Di Maria nie może marnować się na ławce ale świetnie grający tyłem do bramki Icardi nie przyszedł tutaj bynajmniej po to by pełnić rolę rezerwowego. Tak więc Tuchel ma ciężki orzech do zgryzienia ? Ja widzę dwa możliwe warianty:

Na słabszych przeciwników typu Galatasaray gdzie możemy pozwolić sobie na ultra ofensywą grę:

4-2-3-1:

                    Icardi

Mbappe   Neymar   Di Maria

           Verratti   Gueye      

Na mocne ekipy typu Real gdzie istotną rolę gra odpowiedni balans w fazie ataku i obrony.

4-3-3:

Neymar   Mbappe   Di Maria

         Verratti         Gueye            

               Marquinhos     

Do gry w 4-3-3 idealnie pasuje też Herrera który może zająć miejsce obok Verrattiego a wtedy Gueye na DMF i Marquinhos do linii obrony. Na 6 może też grać Paredes. Opcji jest naprawdę sporo. 

 

 

 

 

 

This topic was modified 5 lat temu by Matias

   
Cytat
(@krzyssekk81)
Active Member
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 9
 

Di Maria na ten moment bezsprzecznie w wyjściowej jedenastce. Zgadzam się co do zestawień, ale nie ryzykowałbym z ultra ofensywnym stylem przykładowo w wyjazdowym meczu z Galatą. Nie wiem jak jest to w ich przypadku, ale tureccy kibice potrafią sprawić piekło przyjezdnym, a nasi w ostatnich latach potrafili pokazać, że psychika nie jest ich mocną stroną. Trio Neymar - Mbappe - Di Maria przy ściągającym uwagę Icardim może być nie do zatrzymania, choć osobiście nie jestem przekonany do Mauro i w kluczowych momentach sezonu bez zawahania stawiałbym na 4-3-3 z Marquinhosem bądź Herrerą w środku (wówczas z Brazylijczykiem cofniętym do obrony). Fakt, że ciężko będzie zadowolić wszystkich, a jednocześnie skleić najlepszą jedenastkę. Tuchel ma jednak "łeb na karku" i nie myślę, że nie musimy obawiać się o katastrofalne decyzje z jego strony. 


   
OdpowiedzCytat
Udostępnij:

[do_widget id=ajax_shoutbox-2]