Postęp w obszarze innowacyjnych technologii zauważalny jest od wielu lat. Cyfrowe urządzenia na stałe już weszły do powszechnego użytku. Posługujemy się nimi każdego dnia. Okazuje się też, że Polacy spędzają bardzo dużo czasu w Internecie, co może być oczywiście wynikiem pandemii koronawirusa. Chętniej więc sięgamy po vulkan bet bonus, ale także tak czy inaczej, jesteśmy zmuszani siłą rzeczy do korzystania z zasobów online z uwagi na pracę zdalną. A dane statystyczne są tutaj jednoznaczne. Szczególnie widać to po badaniach Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgodnie z tymi danymi od początku pandemii ilość czasu spędzanego w sieci bardzo wzrosła. Warto też zauważyć, że jednocześnie z badaniami dotyczącymi wykorzystania internetu pod uwagę bierze się również to, jaki stosunek mamy do korzystania z telefonów komórkowych, a zależy to jak się okazuje również od naszego wieku.
Pandemia otworzyła Polaków na internet?
Nie da się ukryć, że izolacja w domach poprzez wybuch pandemii koronawirusa i zmuszenie nas do korzystania z internetu na pewno w przypadku wielu osób była takim swoistym okresem przejściowym. Z nowoczesnymi technologiami, chcąc nie chcąc wielu z nas musiało się po prostu zapoznać nawet bez względu na wiek. A warto przypomnieć, że gdzieniegdzie można było jeszcze spotkać przedsiębiorców, którzy w ogóle ignorowali nawet konieczność posiadania własnej strony internetowej. Takie spojrzenie na nowoczesne technologie bardzo szybko jednak zostało zweryfikowane.
Masa przedsiębiorców przekonała się o tym, że w internecie nie ma niczego strasznego, a wręcz odwrotnie. Może on usprawnić pracę, ale także pomóc wypromować markę w zasadzie każdej firmy. Na dużą skalę w końcu korzystamy nie tylko z reklam internetowych, ale również najróżniejsze serwisy pozwalają nam się komunikować w czasie rzeczywistym i przeprowadzać konferencje nawet międzynarodowe. To znacznie ułatwia realizację zadań biznesowych lub umożliwia zwykłe konsultacje pomiędzy pracownikami. Duże znaczenie ma tu także wykorzystanie chmury.
Statystyki nie pozostawiają złudzeń
Dane statystyczne dotyczące nowoczesnych technologii telekomunikacji pokazują też wyraźnie nasz stosunek do korzystania nawet z telefonów komórkowych. W listopadzie 2021 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej zrealizował badanie konsumentów indywidualnych. Wynika z niego, że aż 96,9% osób korzysta z telefonów komórkowych, w tym 70 proc. to smartfony. Dane te bardzo wyraźnie pozwalają przewidywać, że to już koniec epoki telefonów klawiszowych. Dodatkowe badanie bezsprzecznie uzmysławia nam, że do lamusa przechodzą także telefony stacjonarne. Są one w posiadaniu zaledwie 10% ankietowanych. Przy czym warto zauważyć, że 43,7% korzysta z takich urządzeń z czystego przyzwyczajenia.
Znaczenie mają tu pakiety oferowane przez firmy telekomunikacyjne. W 35,1% telefony stacjonarne przekazane były w pakiecie z internetem. Dodatkowo według przeprowadzonych badań w czasie trwania pandemii, z sieci internetowej korzystało aż 77,3% respondentów. Tu aż połowa posiadała stacjonarny dostęp do Internetu, a prawie wszyscy badani mieli także możliwość korzystania z internetu mobilnego.
Ile godzin dziennie spędzamy w internecie?
Bardzo ciekawie przedstawiają się także dane dotyczące tego jak dużo czasu dziennie poświęcamy na korzystanie z internetu. Okazuje się, że przed wybuchem pandemii dziennie było to 3,1 godzin. Obecnie, gdy byliśmy poddawani niejednokrotnie kwarantannie i izolacji, wskaźnik ten wzrósł do 4,1 godziny. Jeżeli zaś chodzi o to, co konkretnie robimy, korzystając z Internetu, to jak się okazuje, najwięcej czasu poświęcamy zakupom, a także rozrywce. Na kolejnym miejscu jest praca, a ostatnim aktywności, które są związane z nauką i szkołą.