3dn.1godz.18min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Skromne zwycięstwo z Lyonem. Neymar ratuje skórę PSG

Paris Saint-Germian pokonał Olympique Lyon 1:0 w meczu zwieńczającym szóstą serię gier francuskiej Ligue 1. Jedynym trafieniem wieczoru popisał się powracający do gry Neymar.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie w sposób zachowawczy, lecz z czasem inicjatywę wyraźnie przejęli piłkarze gości. Jeszcze w pierwszej połowie w dogodnych sytuacjach znajdowali się m.in. Choupo-Moting czy Neymar. Brazylijczyk postraszył rywala bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego oraz strzałem z kilkunastu metrów, lecz dwukrotnie górą wychodził świetnie dysponowany tego wieczoru Anthony Lopes. Goalkeeper gospodarzy z minuty na minutę wyrastał na bohatera swojego zespołu, który ratował swoich partnerów przed utratą bramki.

Swoje ataki podopieczni Thomasa Tuchela kontynuowali w drugiej części gry, choć z upływem czasu ich intensywność zmalała. W 72′ minucie przed szansą stanął Angel Di Maria, który po akcji dwójkowej z Choupo-Motingiem znalazł się na czystej pozycji. Argentyńczyk stracił panowanie nad futbolówką i zmuszony był do strzału z ostrego kąta, który nie przyniósł oczekiwanych efektów.

Kluczowa okazała się sytuacja z 87′ minuty, kiedy to po zainicjowanej przez Marco Verrattiego akcji Neymar znalazł się z piłką przy nodze w polu karnym. Otoczony przez czterech rywali Brazylijczyk zdołał się obrócić i odskoczyć defensorom, po czym celnym strzałem po długim słupku wyprowadził Paris Saint-Germain na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli mocnym uderzeniem z dystansu Youssoufa Kone, lecz ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Paryżanie do swojego konta dopisują kolejne trzy oczka, tym samym utrzymując się na szczycie ligowej tabeli. Fatalna passa podopiecznych Sylvinho trwa z kolei w najlepsze, bowiem dzisiejsze starcie było już piątym z rzędu bez odniesionego zwycięstwa. Na ten moment Lyon plasuje się na 9. miejscu w rozgrywkach Ligue 1.

Olympique Lyon – Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 – 87′ Neymar

Olympique Lyon: Lopes – Andersen, Marcelo (Tete 73′), Denayer (c) – Dubois, Thiago Mendes (Traore 88′), Kone – Reine-Adelaide (Tousart 72′) , Aouar – Dembele, Depay

Paris Saint-Germain: NavasMeunier, Thiago Silva (c), Diallo, Bernat (Kimpembe 73′) – Gueye, Marquinhos, Herrera (Verratti 72′) – Di Maria, Choupo-Moting, Neymar (Kurzawa 90+1′)

Żółte kartki: Kone 75′ – Diallo 33′

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja)

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.