PSG vs Olympique Lyon
2dn.23godz.45min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

96-sty Le Classique dla PSG! Mistrzowie Francji lepsi od Marsylii

Paris Saint-Germain pokonał Olympique Marseille 3:1 w meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1. Wczorajszy pojedynek był jednocześnie 96-stym w historii Le Classique, czyli bezpośrednim starciem wspomnianych zespołów.

W ogólnym rozrachunku spotkanie pozostawiło po sobie przeciętne wrażenie i nie spełniło w pełni oczekiwań sympatyków obu ekip. Na pierwsze trafienie kibice zgromadzeni w Parku Książąt musieli czekać ponad trzy kwadranse, kiedy to w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kylian Mbappé wykorzystał przytomne zagranie Angela Di Marii i finezyjnym strzałem pokonał Steve’a Mandandę.

Przyjezdni potrzebowali jedynie kilkudziesięciu sekund drugiego fragmentu spotkania, by doprowadzić do remisu. Valere Germain wykorzystał nieporadność paryskiej defensywy i skierował futbolówkę w kierunku dalszego słupka bramki Aréoli.

W 55′ minucie do głosu doszedł Angel Di Maria. Argentyńczyk wymienił podania z Thilo Kehrerem, dzięki czemu znalazł się w dogodnej pozycji w szesnastce gości. 31-latek zdecydował się na nieco samolubne wykończenie akcji, co poskutkowało bramką na 2:1.

W 61′ minucie doszło do nietypowej sytuacji, bowiem czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Marsylii, Steve Mandanda. 33-letni goalkeeper zdecydował się na zagranie ręką zdecydowanie poza dozwoloną granicą, po czym został usunięty z boiska. Jego miejsce na bramce zajął Yohann Pele, który zmienił Mario Balotelli’ego.

Kilka chwil po pojawieniu się na murawie Pele musiał wyciągać piłkę z siatki. W 66′ minucie niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się autor drugiego trafienia, Angel Di Maria, który tym samym ustalił końcowy rezultat spotkania na 3:1.

Warto również wspomnieć, iż w 94′ minucie jedenastki nie wykorzystał faulowany moment wcześniej Kylian Mbappé. 20-latek posłał futbolówkę w prawy dolny róg, lecz jego intencje zostały wyczute.

Na konto Paris Saint-Germain trafiają zatem kolejne trzy oczka. Na ten moment podopieczni Thomasa Tuchela mają 30 punktów przewagi nad drugim w tabeli OSC Lille. Les Parisiens czeka jeszcze zaległe spotkanie ligowe z Nantes.

Paris Saint-Germain – Olympique Marseille 3:1 (1:0)
1:0 – 45+2′ Mbappé
1:1 – 46′ Germain
2:1 – 55′ Di Maria
3:1 – 66′ Di Maria

Paris Saint-Germain: Aréola – Marquinhos, Thiago Silva (c), KimpembeMeunier (36′ Kehrer), Alves (31′ Dagba), Paredes, Verratti, Kurzawa (80′ Bernat) – Mbappé, Di Maria

Olympique Marseille: Mandanda – Sarr, Kamara, Caleta-Car, Sakai – Thauvin (77′ Radonjic), Lopez (69′ Strootman), Sanson, Ocampos – Germain, Balotelli (65′ Pele)

Żółte kartki: 17′ Thiago Silva, 26′ Kurzawa, 39′ Di Maria, 58′ Kimpembe – 29′ Kamara, 58′ Ocampos, 89′ Sakai