2dn.8godz.16min.
11.30 X5.75 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Spokojny początek rodzimego pucharu. PSG pokonuje Pontivy

W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji Coupe de France Paris Saint-Germain pewnie pokonał niżej notowane GSI Pontivy 0:4. Bramki dla podopiecznych Thomasa Tuchela zdobyli Neymar, Kylian Mbappé oraz Julian Draxler, z kolei pierwsze trafienie to gol samobójczy zawodnika rywala.

Pierwsza tegoroczna potyczka PSG rozpoczęła się od pełnej dominacji. Goście już od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry i w pełni kontrolowali spotkanie. Ich ataki przyniosły owoce w postaci gola już w 24′ minucie, kiedy to Sylvain Jule w niefortunny sposób skierował futbolówkę między słupki własnej bramki.

Na kolejne trafienia Paryżanie musieli czekać do drugiej połowy. W 70′ minucie na listę strzelców wpisał się Neymar, z kolei kilka chwil później swoje pięć groszy dołożył Kylian Mbappé, który pewnie wykorzystał sprokurowaną wcześniej jedenastkę.

Na 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Julian Draxler, tym samym przypieczętowując awans PSG do kolejnego etapu rozgrywek Coupe de France.

GSI Pontivy – Paris Saint-Germain 0:4 (0:1)
0:1 – 24′ Jule (sam.)
0:2 – 70′ Neymar
0:3 – 77′ Mbappé (k.)
0:4 – 87′ Draxler

GSI Pontivy: Daoudou – Dahyot (59′ Le Nouen), Le Cunff, Kerjean, Guevel, Paillot, Person, Peru (81′ Le Ho), Pierre Charles, Jegu, Jule (64′ Hugues)

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Thiago Silva (c) (80′ Bernat), N’Soki, Kurzawa (63′ Rimane) – Dani Alves, Kehrer, Nkunku (63′ Diaby), DraxlerMbappé, Neymar

Żółte kartki: 31′ Peru – 32′ Kurzawa, 52′ Neymar, 74′ N’Soki, 83′ Bernat

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.